Filmy i fotografia

Plakaty zyskały dużą popularność już od początków swojego istnienia i do dziś jest to uznana forma sztuki. Pozwalają na dekorację domu czy mieszkania w sposób modny i na czasie, a do tego mogą także stanowić dekoracją ściśle spersonalizowaną.

Plakaty

Plakaty nie tak dawno można było kupić jako dodatek do popularnych młodzieżowych magazynów, a nastoletni wielbiciele muzyki czy filmu namiętnie ozdabiali nimi ściany swoich pokojów. Dziś nie jest to już tak popularne, ale nadal wzięciem w mniejszych kręgach cieszą się bardziej wyrafinowane plakaty – na przykład te w stylu skandynawskim, afisze filmowe, czy też te stworzone na indywidualne zamówienia ze zdjęć.

W pewnych kręgach modne są afisze z przeszłości, na przykład afisze artystyczne z lat sześćdziesiątych, plakaty patriotyczne, plakaty przedwojenne – a te oryginalne osiągają dziś wysokie ceny na portalach sprzedażowych czy na aukcjach. Kolekcjonowanie tego typu sztuki to hobby sporej rzeszy osób.

Afisze filmowe

Plakaty filmowe do spore pole do popisu dla artystów zajmujących się ich tworzeniem. W dzisiejszych czasach powstaje wiele nowych hitów kinowych, potrzebne więc są plakaty filmowe rozsławiające owe kinowe dzieła. W przeszłości było podobnie, z tą różnicą, że afisz filmowy w przeszłości był mniej fotograficzny, a bardziej artystyczny. W szarej rzeczywistości Polski Ludowej pojawiły się kolorowe afisze filmowe o dużej wartości artystycznej, cechowały się indywidualnym stylem i niezwykłą malarską formą. Dzisiaj to sztuka może nie dla wszystkich, i na pewno nie na każdą kieszeń, ale na pewno dla wyrafinowanych koneserów tego rodzaju sztuki. Takie artystyczne afisze jako ozdoba domu czy mieszkania pozwalają nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter w oryginalnym stylu.

Innym rodzajem plakatu są te stworzone ze zdjęć. Często chcemy zatrzymać w kadrze chwile dla nas niepowtarzalne, fotografujemy więc ważne dla nas wydarzenia, momenty, krajobrazy, ukochane osoby. Z tych zdjęć można wykonać plakat – wspaniałą ozdobę naszego domu czy mieszkania, przypominającą nam o chwilach niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju. Dzięki temu chwile te pozostają z nami już na zawsze.