Obrazy z fotografii

Obrazy z fotografii są obecnie jednym z trendów w stylizacji wnętrz. O tym, jak dobierać takie dekoracje do mieszkań i jak samemu przygotować obraz ze zdjęcia przeczytacie w tym wpisie.

Obrazy ze zdjęcia – jakie wybrać do swojego wnętrza?

W zasadzie nie ma jednego uniwersalnego kryterium doboru obrazu ze zdjęcia do wnętrza. Każdorazowo należy uwzględnić styl, w jakim urządzone jest dane mieszkanie, biuro czy dom. W mieszkaniach w stylu skandynawskim dobrze sprawdzą się obrazy na bazie fotografii utrzymanych w czarno-białej tonacji lub w kolorze sepii. We wnętrzach boho lub urban jungle dobrze będą wyglądały obrazy przygotowane na bazie fotografii roślin, zachodu słońca lub klimatycznych krajobrazów.

Jak zrobić samodzielnie obraz z fotografii?

Samodzielne przygotowanie obrazu z fotografii nie jest trudne. Można wybrać ulubione zdjęcie i zlecić jego wydruk na płótnie – to najprostszy sposób przygotowania własnego oryginalnego obrazu na ścianę. Osoby poszukujące bardziej oryginalnych pomysłów mogą skorzystać z licznych aplikacji, które pomogą w przetworzeniu wybranego zdjęcia na obraz utrzymany w konkretnym stylu malarskim, na przykład impresjonizmie. Wiele aplikacji umożliwia również przekształcenie zdjęcia w taki sposób, by sugerowało ono oraz konkretnego malarza, na przykład van Gogha czy Klimta. W tym celu wystarczy pobrać wybraną aplikację, załadować zdjęcie i wybrać pożądany efekt. Przerobione zdjęcie należy pobrać. By stało się obrazem konieczne jest zlecenie wydruku na płótnie. Taka praca z własnymi zdjęciami jest bardzo twórcza a przy tym daje możliwość wykonania unikalnego obrazu na ścianę. Jednak nie każdy posiada zdjęcia, które chciałby mieć na własnej ścianie. Wówczas warto skorzystać z ofert komercyjnych.

Obrazy z fotografii

Wiele sklepów internetowych oferuje gotowe obrazy wykonane z fotografii. Kupując obraz w sklepie mamy niemal nieograniczony wybór w zakresie tematyki. Z pewnością kupimy tu obraz, który zaspokoi nawet najbardziej oryginalne potrzeby. Kupujący najczęściej wybierają obrazy ze zdjęć przedstawiających morze, zachody słońca, znane miejsca, ale również piękne samochody, zabytki czy zwierzęta.

Obraz – zrobić samodzielnie czy kupić gotowy?

Jeśli zastanawiasz się, która opcja jest dla Ciebie lepsza, to podpowiadamy jakie są wady i zalety tych rozwiązań.

Samodzielne przygotowanie obrazu z fotografii jest gwarancją oryginalności i unikalności dekoracji ściennej. Wymaga jednak posiadania bardzo dobrze wykonanego zdjęcia – w powiększeniu widoczne będą wszystkie mankamenty związane z niewłaściwym oświetleniem, kadrowaniem czy kompozycją. Dodatkowo koszty związane z drukiem, oprawą i wysyłką mogą się okazać wyższe, niż w przypadku zakupu gotowego obrazu.

Zakup obrazu daje gwarancję, że zdjęcie na podstawie którego został wykonany, jest bardzo dobre. Doskonale odda to, co chcielibyśmy mieć na obrazie. Dodatkowo obrazy w sklepach są zazwyczaj oprawione, a przy tym dają możliwość wyboru konkretnej ramki, która będzie dobrze współgrała z naszym wnętrzem. W sklepie internetowym mamy również możliwość sprawdzenia, jak dany obraz wygląda na ścianie, dzięki dostępnej galerii zdjęć. Dodatkowo kupno gotowego obrazu nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i jest tańszym rozwiązaniem.