Przyszłość fotografii

Technika fotograficzna rozwija się od niecałych 200 lat. Dziś jej poziom jest bardzo wysoki i oparty na zaawansowanych technologiach. Wciąż jednak można spodziewać się kolejnych przełomów, które sprawią, że wykonywanie zdjęć będzie jeszcze prostsze i bardziej komfortowe. Dużo wskazuje tu na to, że najbliższe lata w technologi fotograficznej upłyną pod znakiem dalszej minitaturyzacji.

Czy przyszłość fotografii należy do smartfonów?

Budki telefoniczne zostały zastąpione przez małe telefony, płyty CD przez mniejsze nośniki informacji. W przypadku aparatów fotograficznych i kamer profesjonaliści zwykle stawiają jednak na sprzęt o dużych gabarytach.

Miniaturyzacja odegrała już wielki wpływ w historii sztuki filmowej i fotograficznej. Obecnie niemal każdy ma wysokiej jakości aparat fotograficzny w swoim inteligentnym telefonie. Wciąż jednak to kamery w prawdziwych aparatach fotograficznych, a nie smartfony zapewniają najwyższą jakość obrazu i dźwięku.

Bardzo dużo jednak wskazuje na to, że różnice w jakości pomiędzy profesjonalnymi kamerami i aparatami fotograficznymi a smartfonami będą się zacierać. Możliwe nawet, że już niedługo to właśnie telefony zapewnią wyższą jakość.

W tym celu już są prowadzone zaawansowane działania. Innowacyjna technologia i sztuczna inteligencja:sztuczna inteligencja pod postacią telefonicznej aplikacji ma sprawić, że już wkrótce zdjęcia i filmy wykonane na telefonach będę dużo lepsze niż obecnie.