Filmy, z magicznymi przedmiotami

Filmy, w których przeciętny znudzony życiem człowiek nagle odmienia swój los, pojawiają się bardzo często. Ten motyw jest szczególnie wykorzystywany w przypadku komedii, kiedy to zwykle jakaś drobna rzecz całkowicie przemienia głównego bohatera.

W jakim filmie buty pełnią największą rolę?

Obuwie to jedna z najważniejszych cześć garderoby, a popularne przysłowie mówi, że najłatwiej poznać człowieka właśnie po butach. Magik z Nowego Jorku to zaś film z 2014 roku, który zbierał raczej pozytywne opinie. Ta komedia z legendarnym Adamem Sandlerem opowiada historię znudzonego życiem szewca. Pewnego dnia znalazł on w swoim magazynie wyjątkowe obuwie, które całkowicie go odmieniły.

Po założeniu tych butów był on bowiem w stanie wcielić się w dowolnego ze swoich klientów. To pozwoliło mu przeżyć mnóstwo przygód, a przy tym zobaczyć życie z zupełnie innej perspektywy. Tytułowy bohater kieruje losami kilkoma ludźmi o różnych życiorysach.

Film choć z założenia jest komedią, ma także ciekawe przesłanie i z pewnością warto go zobaczyć. We współczesnej kinematografii trudno zaś znaleźć film, w którym obuwie odgrywałoby aż tak ogromną rolę.

Dlaczego Maska to świetny film?

Film Maska pod koniec XXI stał się obiektem kultu. Świetna reżyseria Chucka Russella w połączeniu z kunsztem aktorskim Jima Carrey-a oraz Cameron Diaz sprawiły, że ludzie na całym świecie wypożyczali kasety VHS lub też udawali się do kin.

O sile tego filmu przede wszystkim stanowi jednak doskonały pomysł i scenariusz. Nie jest on przy tym skomplikowany, przez co łatwo go zrozumieć. Oto zakompleksiony pracownik banku nieudolnie próbuje zmienić swój los. W dodatku zakochuje się w pięknej kobiecie, która jednak jest całkowicie poza jego zasięgiem. Wszystko zmienia się nagle i przypadkowo, gdy znajduje tajemniczą maskę. Po jej założeniu staje się zaś całkowicie innym człowiekiem. Zmienia się jego wygląd i charakter. Nudny bohater przemienia się w osobę pełną wdzięku, poczucia humoru i pewności siebie.

Jakie magiczne przedmioty ukazane były w filmach?

Przedmioty w wielu filmach pełnią ważną rolę. Czasem jedynie symboliczną, a innym razem wpływają one na cały filmowy świat. Poza butami, czy maską, magiczne właściwości były przepisywane obrazom, kamieniom, krzesłom, pojazdom, a nawet czekoladzie.

Szczególnie wartym polecenia jest tu niedoceniony film Czekolada z 2000. Jego fabuła opiera się na magicznym smakołyku, który zmienia życie ludzi. Elementy humorystyczne przeplatają się tu z romansem i dramatem. W dodatku fabuła tego filmu jest wielowątkowa, wciągająca i zaskakująca.

Dlaczego magicznego przedmioty tak często występują w komediach?

Cudowne buty, maska zmieniająca osobowość człowieka i wiele innych magicznych przedmiotów była wykorzystywana w komediach. Zabieg ten stosuje się głównie z dwóch powodów. Po pierwsze wprowadzenie odrobiny magii do komedii daje większe możliwości do przygotowania zabawnych scen.

Po drugie i ważniejsze schemat filmu oparty o szarego człowieka zmieniającego swe życie przez jeden przedmiot trafia do odbiorców na całym świecie. Z bohaterem takiego filmu łatwiej się bowiem utożsamić, skoro praktycznie każdy człowiek chciałby coś w sobie zmienić.