Najbardziej skomplikowane filmy

W świecie kinematografii wiele jest filmów niebanalnych. Zrozumienie niektórych z nich jest zaś wyjątkowo trudne. Jakie filmy można zaliczyć do tej kategorii?

Co dzieje się w filmie Memento?

Christopher Nolan to jeden z największych mistrzów tworzenia filmów zmuszających do myślenia. Tak też jest i w przypadku produkcji o nazwie Memento skupiającej się na historii bohatera, który cierpi na zaburzenie krótkotrwałej pamięci. W dodatku ostatnią rzeczą, jaką pamięta, to śmierć jego żony.

Cały film to próba zrozumienia przez widza, a także przez samego głównego bohatera, zachodzących zdarzeń. Film jest o tyle ciekawy, że zapewnia nie tylko skomplikowaną wartę fabularną, ale także jest wzbogacony o elementy dramatu psychologicznego.

Na czym opiera się fenomen Podziemnego Kręgu?

W Podziemnym Kręgu występują gwiazdy, z Bradem Pittem na czele. Uwagę przyciąga tu jednak gęsta atmosfera i nawiązywanie to problemów społecznych współczesnego świata. Przede wszystkim jednak Podziemny Krąg przedstawia skomplikowaną historię.

Najlepsza w tym filmie jest jednak sama końcówka. Jedna z ostatnich scen zmienia praktycznie zrozumienie całej fabuły i dla wielu okazała się wielkim szokiem.

 

Dlaczego Donnie Darko to film wyjątkowy?

Z pozoru Donnie Darko to film jakich wielu. W końcu opowiada on historię amerykańskiego nastolatka, a motyw ten pojawia się we wręcz nieskończonej liczbie filmowych produkcji. Jednocześnie jednak Donnie Darko to film czerpiący z wielu gatunków, czego wynikiem jest powstanie nietuzinkowego dzieła.

Znaleźć tu można elementy dramatu psychologicznego, sci-fi, fantasy, thrillera, surrealizmu, a nawet filmu katastroficznego. Oglądając ten film, widzowie śledzą bowiem losy młodego bohatera, którego nawiedza postać przebrana za królika mówiąca mu o nadchodzącym końcu świata.